پیام اسرائیل برای دختر من!

، ۰۶ مرداد ۱۳۹۳

دیشب دخترم به مامانش می گفت: وقتی ما توی راهپیمایی [روز قدس] می‌خوندیم:
Gaza Gaza Don’t You Cry, Palestine Will Never Die
(ترجمه: غزه غزه گریه نکن، فلسطین هرگز نخواهد مرد)
حرف درستی نمی زدیم!

مامانش پرسید: چرا؟

دخترم گفت: برای اینکه اسرائیلی ها بچه های فلسطینی رو می کشند. وقتی بچه ای نباشه که “گرون آپ” (= بالغ) بشه، خب دیگه فلسطینی باقی نمی مونه!

درست می گفت. پیام اسراییل، این سگ نجس و هار، آن قدر واضح و صریح است که دختر شش ساله ی من هم آن را دریافت کرده است.

امروز، چند دقیقه ای در مورد معنی Resistance (= مقاومت) برایش صحبت کردم و ماجرای اشغال و بازپسگیری جنوب لبنان را به عنوان مثال برایش تعریف کردم.

 

نورالدین، کودک فلسطینی که توسط اسرائیل مجروح شده است. وبلاگ جان اسنو، در گزارش «غزه: زادگاه مقدسان، قبرستان فرشتگان» http://bit.ly/1rLnmsM

نورالدین، کودک فلسطینی که توسط اسرائیل مجروح شده است.
وبلاگ جان اسنو، در گزارش «غزه: زادگاه مقدسان، قبرستان فرشتگان» bit.ly/1rLnmsM

کلیدواژه‌ها: ، ، ،


2 Comments for this entry

  • ssl

    کاش سهمِ بچه‌های ایران هم در کمک به مقاومت و مبارزه با آمریکا به اندازهٔ سهمِ فرزندِ شما بود: با پرچمِ آمریکا راهپیمایی رفتن و عکس گرفتن و چند دقیقه‌‌ هم راجع به مفهومِ مقاومت شنیدن. نه اینکه با شعارِ مرگ بر این و آن بزرگ بشند و در مدرسه به خاطره بخاری غیرِ استاندارد بسوزن و زندگیشون تباه بشه، یا در مدارسِ کپری درس بخونن، یا در راهِ مدرسه انگشتشون قطع بشه به خاطره نبود پل، پوشاک نداشته باشند و سؤ تغذیه داشته باشند و بهداشت و آب نداشته باشند و تواین کوچه و خیابون مشغولِ کار باشن، که از پولِ اونها از نا‌ن تا فشنگِ مقاومت تأمین بشه و کمر پدر و مادرهاشون هم زیرِ بار تحریم بشکنه… و یک عده‌ که با تخصص و مالیتشون دارن به آمریکا و اسرائیل کمک می‌کنن و دغدغشون اینه که آیا کنتاکی حلا‌ل مثل کابوکی سعادت آباد تو بوستون پیدا می‌شه یا نه تواین گوگل پلاس منتظر باشن که ۱ وقت نکنه ۱ توافقی حاصل بشه یا فحش بدن به مردمی که با حمایت از حماس مخالف هستن. واقعا در مقابل اینهمه خودخواهی شما نمی‌دونم چی‌ بگم!! فقط می‌تونم برم و اینجا رو هم همون افرادی بیان بخونند که میدونن مدیران گوگل صهیونیستن (!!)

  • ssl

    پی‌ نوشت: از کمک به آمریکا و اسرائیل هم به طورِ غیرِ مستقیم با زندگی‌ در آمریکا منظورم بود، وگرنه می‌دونم شما از هر دو متنفر هستید!

Leave a Reply