تظاهرات در حمایت از غزة در بوستون

، ۰۱ مرداد ۱۳۹۳

تظاهرات دیروز، سه شنبه 22 جولای، ساعت 5:30 بعد از ظهر در میدان کوپلی برگزار شد. ابتدا فکر کنم سیصد تا چهارصد نفر می شدیم. پسر جوان ریشو که چفیه به گردن انداخته بود و قیافیه‌ی اهالی خاور میانه را داشت به همراه دختر جوان بلوندی بلندگو دستشان بود و در حمایت از فلسطین شعار می‌دادند، ما هم تکرار می کردیم: “فلسطین را آزاد کنید”، “قدم به قدم، شهر به شهر فلسطین آزاد می‌شود”، “انتفاضه انتفاضه”، “مقاومت” و…

جمعیت که بیشتر می شد، متوجه شدیم که طرفداران اسرائیل هم که از قبل متوجه تجمع ما شده بودند، کم کم جمع می شوند و جمعیت ما را محاصره می کنند. شعارهایشان را اول نمی‌شنیدم ولی شعارهای ما عوض شد به سمت اینکه “محاصره جنایت است”، ” اشغالگری جنایت است”، و “اسرائیل چی می گی؟ امروز چندتا بچه رو کشتی؟”

بعد که اومدم دورتر شنیدم که اونها هم شعار می دند که ” خماس(!)  برو گمشو!” و “از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده نکنید” و از این مزخرفات.

بعد پلیس آمد و بین دو گروه کمی فاصله انداخت و گروه طرفداران فلسطین رو راهنمایی کرد به سمت خیابان بویلستون که یکی از خیابان های قدیمی و معروف بوستون است. تا اینجا فکر کنم جمعیت طرفداران فلسطین چیزی حدود 800-900 نفر شد. متاسفانه تقریبا همین قدر، هم جمعیت طرفداران اسرائیل بود.

عکس های راهپیمایی رو هم گذاشته ام که توجه عابران و مغازه دارها و رستوران ها و دفاتر کار اطراف رو حسابی جلب کرده بود  و همه داشتند با موبایل عکس می گرفتند.

پسنوشت 1- یک عکس «روی اعصاب» هم وسط عکس ها هست که از به عمد گذاشتم بمونه. کلا سعی کردم عکسی رو سانسور نکنم.

پسنوشت 2- سه تا فیلم از همین مراسم هم گذاشتم اینجا:
youtu.be/JH92DwRf-eI
youtu.be/cRMtqf3AZ-Y
youtu.be/41f9_jWeQ6Q

پسنوشت 3- مراسم روز قدس هم جداگانه برگزار خواهد شد ان شاء الله. توی نیویورک، میدان تایمز، ترتیب یک تظاهرات بزرگ رو دارند می‌دهند، اگر صهیونیست ها مانع نشوند.

 

کلیدواژه‌ها: ، ،


1 Comment for this entry

  • ssl

    صرفِ نظر از درست بودن یا نبودن سیاستِ ایران،‌ای کاش در ایران هم مردم میتونستند هر لباسی که دوست دارن بپوشند و پرچمِ هر کشوری را که بهش احساسِ تعلق میکنند دست بگیرند و از سیاست‌های اون کشور دفاع کنند یا به سیاست‌های ایران در مقابل اون کشور اعتراض کنند. مثلا پلاکارد بگیرند دستشون و اعلام کنند که نمیخوان از بودجهٔ کشور و مالیاتی که می‌پردازند به حماس و حزب الله کمک بشه! یا بگن که میخوان ایران با آمریکا رابطه داشته باشه! مطمئنم تعدادِ افرادی که به سیاستِ ایران در منطقه اعتراض دارن از ۸۰۰-۹۰۰ نفر خیلی‌ بیشتره.

Leave a Reply