توپخانه‌ی درونتان را مهار کنید!

، ۲۸ آذر ۱۳۹۲

وقتی در دوره‌ی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد اختلاف میان مجلس و دولت بالا گرفت، برخی طرفداران رئیس جمهور، معترض بودند که چرا قانون ما به دولت اجازه نمی دهد که مجلس را منحل کند! *

الان در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی، حجاریان خواستار قانونی شدن انحلال مجلس توسط دولت است!

اگر از بدو انقلاب اسلامی 1357 تا کنون فقط یک چیز در جمهوری اسلامی درست باشد، همین قانون تفکیک قواست. چرا ما توپخانه‌های درون خودمان را مهار نمی‌کنیم و دوست داریم مثل بولدوزر از روی مخالفانمان رد شویم؟

عکس‌ها: عمارت مجلس بعد از به توپ بسته شدن به امر محمد علی شاه و توسط لیاخوف روسی


Majles-Melli-02
  عکس‌ها: عمارت مجلس بعد از به توپ بسته شدن به امر محمد علی شاه و توسط لیاخوف روسی


+مجتبی دانشطلب در مطلبی با عنوان «مجلس خوب مجلسی است که منحل بشود!» نوشته بود: “یکی از راههای ایجاد تعادل سیاسی، مخصوصا بین قوای مجریه و مقننه، این است که امکان انحلال مجلس به دلایل مثل «کارشکنی» یا «تخلفات گسترده» توسط نمایندگان، در قانون اساسی گنجانده شود.”


این مطلب را آقای مجتبی دانشطلب، چند روز بعد از نوشتن متن فوق نوشته اند: هر انحلالی به توپ بستن نیست http://daneshtalab.ir/?p=934

کلیدواژه‌ها: ،


2 Comments for this entry

 • تقی

  سلام
  آقای دانشطلب طرفدار دکتر احمدی نژاد است؟!!
  ایشان در سال 88 هم به دکتر رای ندادند (و البته نظرشان هم محترم است) اما دکتر و یارانش چقدر مظلومند که تهمت انحلال مجلس!! به آنها زده می شود، بدون اینکه روحشان خبر داشته باشد.
  فرق دکتر احمدی نژاد و یارانش با بقیه جریانات سیاسی این بود که توپخانه شان را به دشمن گرفته بودند و حتی در مصاحبه هایشان از مجلس و ق.ق حمایت می کردند (کاری که مجلس و … برعکس آن را انجام می دادند و دائما در رسانه های خارجی بر علیه دولت عدالت موضع می گرفتند)
  فرق بین دولت مومن و مخالفانشان زیاد است اما ناراحت کننده است که حتی مواضع اینچنینی را برعکس منتشر کنیم.
  برای مقایسه می شد به واکنش مجلس و رئیس آن در مقابل جمله مجلس در راس همه امور نیست با واکنشی که نسبت به “انحلال” مجلس از سوی حجاریان نشان دادند توجه کنید.
  لاریجانی، توکلی، مطهری و … در مقابل جمله اول که یک گزاره صحیح حقوقی است ده ها مصاحبه توهین آمیز و رکیک بر علیه دولت انجام دادند، اما در مقابل جمله دوم که انحلال کامل و ریشه ای مجلس را هدف گرفته است …

  ولش کنید، تناقضات بیش از این ها است.

 • توحید عزیزی

  این مطلب را آقای مجتبی دانشطلب، چند روز بعد از نوشتن متن فوق نوشته اند:
  هر انحلالی به توپ بستن نیست
  http://daneshtalab.ir/?p=934

Leave a Reply