عاشورای 88 را ببخشیم یا فراموش کنیم؟

، ۲۹ آبان ۱۳۹۲

1388_unreast_iranمی پرسید چرا طرفداران حکومت ایران، این قدر به مسایل عاشورای 88 می‌پردازند؟ چه سودی دارد؟ آیا انتشار و بازنشر مکرر این مطالب موجب تفرقه افکنی دوباره میان مردم نمی‌شود؟ آیا بهتر نیست حوادث 88 را فراموش کنیم و به آینده نگاه کنیم؟

پاسخ می گویم که باید «گذشته» را شناخت و از اول هم شناخت و الا نگاه به آینده چیزی نیست جز تکرار گذشته!

انقلاب اسلامی 1357، منتج از دو عاشورا بود: عاشورای 1342 (ه‍.ش.) و عاشورای 1356 (ه‍.ش.). عاشورای 42 (13خرداد) محرک قیام پانزدهم خرداد و تبعید امام خمینی (ره) شد و عاشورای 56 (30 آذر) شعله ور شدن آتش زیر خاکستر مردم ایران بود که در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357 گشت (ر.ک. پیوست).

اما عاشورای 88 خیزشی برای نابودی جمهوری اسلامی بود؛ ضدانقلابیون آمده بودند تا در عاشورای 88، نتیجه‌ی دو عاشورای 42 و 56 را از بین ببرند. با این حال من می‌گویم که عاشورای 88 نیز نقطه‌ی عطفی در تاریخ انقلاب است و باید در کنار دو عاشورای 42 و 56 از آن یاد کرد! اگر چه حوادث عاشورای 88 این بار توسط مخالفان انقلاب آغاز شد، اما همین اشتباه بزرگ آنان باعث شد تا صبر مردم انقلابی لبریز شود و حماسه‌ی 9 دی به وقوع بپیوندد و موجب تثبیت جمهوری اسلامی و مرگ فتنه‌ی 88 شود.

برای مردم طرفدار انقلاب اسلامی که فتنه‌ی 88 را سخت‌تر و پیچیده‌تر از فتنه‌ها و کودتاهای قبلی علیه نظام می‌دانند، عاشورای 88، با همه‌ی تلخی‌هایش، ثمره‌ی بزرگی داشت و آن ثمره، حفظ انقلاب اسلامی و شکست فتنه‌گران بود.

عاشورای سال 61 ه‍.ق. را کسانی رقم زدند که خود را مدافع امیر المؤمنین (معاویة بن ابی سفیان ملعون) می‌دانستند و امام حسین ـ علیه السلام ـ را نعوذ بالله بی‌دین می‌شمردند. پیش از آن نیز، نابکاران در جنگ صفین و جمل و نهروان، خود را مسلمان واقعی و علی ـ علیه السلام ـ را خارج شده از دین می‌پنداشتند.

این که عده‌ای خود را چه می‌دانند و چه می‌نامند، نباید ما را گمراه کند. اینکه آنها واقعا چه هستند، مهم است و چیستی آنان، در رفتارشان مشخص است.

بد نیست قسمتی از افتضاحات ضد انقلابیون در عاشورا 1388 را که خودشان به عنوان «مستند حماسه پل کالج» در اینترنت منتشر کرده اند، ببینید. این فیلم نقاب «اعتراضات آرام» را از چهره‌ی این دروغگویان بر می‌دارد. به عنوان یک مثال، دقیقه 22:50 این فیلم را ببینید. این ضد انقلابیون وحشی (که سرکرده‌‌شان آنها را «مردم خداجوی» نامیده بود) از القاعده پلیدتر هستند. پلیس ضد شورش را به گروگان گرفته اند و می‌زنند؛ پلیسی با صورت خونین ملتمسانه می‌گوید: «جان مادرت نزن» کسی از این مردم خداجو(!) به پلیس می‌گوید: “بگو خامنه ای حرامزداه است! [تا نزنم!]”

لینک دانلود مستقیم: http://www.ageofinheritors.com/wp-content/uploads/2013/11/ashura_88.mp4

لینک یوتیوب: http://youtu.be/gbxpcCTPFVs

سوء استفاده از عاشورا و شورش افرادی که نه تنها اعتقادی به روز عاشورا ندارند بلکه عقاید و تفکراتی متفاوت از امام حسین ـ علیه السلام ـ دارند و از بازگو کردن آن نیز هیچ ابایی ندارند، باید در حافظه‌ی تاریخی این ملت حک شود. تحریف و سوء استفاده‌ی بی‌دینان و ضددینان از دین، حربه‌ای است که اگر از آن غافل شویم، روزی قرآن‌ها بر سر نیزه خواهند برد و دیگر روز، سر مبارک امام حسین ـ علیه السلام را.

عاشورای 88 را نه باید فراموش کرد و نه باید بخشید؛ باید آن را در تاریخ جمهوری اسلامی ثبت کرد و تا همیشه از آن عبرت گرفت.

نظرات خوانندگان در گوگل پلاس »


 پیوست

ساواک و روحانیت جلد 1 بولتن‌هاى نوبه‌اى ساواک از 25 / 12 / 1349 تا 30 / 06 / 1357 ؛ روزشمار: 1356/10/09 ؛  صفحه:203
شماره‌ /9535
تاریخ : 2536/12/23 [1356/12/23]
بولتن : نوبه‌اى از تاریخ 2536/06/23 تا [1356/12/23] درباره‌ : روحانیون و گروههاى افراطى مذهبى
6) عناصر افراطى مذهبى که‌ همواره‌ مترصد به‌ دست آوردن فرصت براى انجام فعالیتهاى اخلالگرانه‌ در جهت هدفهاى روحانیون افراطى و متعصبین مذهبى هستند در ادامه‌ فعالیت هاى اخلالگرانه‌ خود در نقاط مختلف کشور در روزهاى عاشورا و تاسوعا [1369/30/29] در شهرهاى قم ، اصفهان ، کرمانشاه‌، تبریز، دزفول ، بهبهان ، شیراز، جیرفت ، نجف آباد ، سارى ، آمل ، بابل و برخى دیگر از نقاط کشور فعالیت هاى را به‌ صورت برپا کردن تظاهرات یابانى ، دادن شعارهاى ضدمیهنى ، آتش زدن تعدادى از مغازه‌هاى مشروب فروشى ، شکستن شیشه‌هاى تعدادى از سینماها و شعب بانکها، پخش اعلامیه‌ مضره‌ و ایراد سخنرانى خلاف مصالح مملکتى ، حمل پلاکارد و پرچمهایى با شعارهاى تحریک آمیز دنبال کرده‌اند در فعالیت هاى اخلالگرانه‌ عناصر وابسته‌ به‌ گروههایى که‌ مبادرت به‌ فعالیت هاى فوق کردند، نمودار گردیده‌ است که‌ موید هماهنگى و ارتباط روحانیون افراطى ، عناصر متعصب مذهبى متاثر از نظریات آنها، گروههاى افراطى دانشجویى و گروههاى برانداز مذهبى در سطح کشور مى باشد. در فعالیت هاى اخلالگرانه‌ فوق در روزهاى عاشورا و [1356/09/30] و تاسوعا [1356/09/29] 58 نفر از اخلالگران توسط مامورین انتظامى دستگیر گردیده‌اند.


مطالب مرتبط

کلیدواژه‌ها: ، ،


4 Comments for this entry

Leave a Reply