Author Archive

نقدی بر نقد قالیباف

، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

محمد باقر قالیباف

محمد باقر قالیباف

غلامحسین کرباسچی به مدت 9 سال (68-77) شهردار تهران بود. با کسب درآمد از فروش بی رویه تراکم در ساخت و ساز، موفق به ساخت چند اتوبان و چند کار عمرانی محدود دیگر در تهران شد. اما در کنار این خدمات، کلي از بیت المال دزدی کرد و به خاطرش یک سال به زندان افتاد. اگر وساطت رییس جمهور وقت (خاتمی) نبود، دو سال دیگر هم زندانش ادامه پیدا می کرد. اما سال هاست کارگزاران، اصلاح طلب و ضد انقلاب و … از او به عنوان یک مدیر موفق تکنوکرات که تهران آبادانیش را مدیون وی است، یاد می کنند. شما در هیچ کدام از روزنامه ها و یا سایت های اصلاح طلب، کارگزار و حتی ضد انقلاب حتی یک خط در نقد مدیریت پر فساد کرباسچی، پیدا نمی کنید.

اما قالیباف به تأیید دوست و دشمنش، در مدت 9 سال شهرداری اش چند برابر دوره های قبل ( از جمله دوره کرباسچی) در تهران کار عمرانی و فرهنگی انجام داده است. از ضد انقلاب و اصلاح طلب و دار و دسته شان انتظار دیدن این خدمات و تجلیل از آن نمی رود. ولی خیلی دیگر از مدعیان اصولگرایی از جمله جریان پایداری که ادعای انقلابی بودنشان گوش آسمان را کر کرده است، نیز این خدمات را نمی بینند یا نمی خواهند ببینند. حتی سخنان رهبری در تأیید مدیریت جهادی شهرداری را به صورت حداقلی پوشش می دهند که خدا نکرده طرفداران قالیباف پر رو نشوند.

دوستان باید بپذیرند که انتخابات با تمام بدی ها و خوبی هایش یک سال است که تمام شده است و نه قالیباف و نه جلیلی امروز رییس جمهور کشور نیستند. خیلی از اصولگرایان (از جمله خود قالیباف) در انتخابات و قبل از آن تصور می کردند که با کوبیدن بی رحمانه دولت احمدی نژاد، اقبال مردمی به سمت آن ها خواهد آمد در حالی که در عمل این نقد های بی رحمانه سبب شد، مردم از جریان اصولگرایی به سمت جریان اشرافیت چرخش کنند.
امروز هم همین است: نقد بی رحمانه قالیباف قبل از اینکه نقد شخص قالیباف باشد، نقد تنها مدیر اجرایی جریان اصولگرایی است که در حال حاضر در قدرت حضور دارد.

پ.ن: بنده تا کنون، حتی یک دقیقه هم قالیبافی نبوده ام و نیستم و نه در انتخابات 84 و نه 92 هیچ موقع تبلیغ قالیباف را نکرده ام. اما این روزها نقدهای غیرمنصفانه برخی از دوستان و رسانه ها را به عملکرد و سخنان قالیباف می بینم، متاسف می شوم.

نظرات خوانندگان  در گوگل پلاس »

، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
در گروه: سیاسی

Leave a Comment :, more...